Už vám jde hlava kolem z toho, jak všude vyskakuje detox, jarní očista, fyzická kondička nebo probouzení? To všechno k jaru patří. Jaro je totiž začátkem nového, dynamického období. Přesto ale pokud momentálně toužíte si ještě sednout, zastavit se a chvíli být v klidu, udělejte to. Vaše tělo to z nějakého důvodu potřebuje.

Apeluji hlavně na nás, ženy. Na ty z nás, které máme ve zvyku jet, co to jde. Dokud motor nezhasne. A i když zhasne, stejně zase pošimráme plyn a zkoušíme nastartovat v naději, že zase naskočíme ?. Jsme ženy, které ženeme. Paradoxně ale neženeme naše okolí, nýbrž hlavně samy sebe.

Zkuste někdy pozorovat muže ve vašem okolí. Jedou dokud můžou a navíc v optimu otáček?. Víc ani náhodou. Na rozdíl od nás nečerpají ze svých rezerv. Dojedou do cíle stejně jako my, ale tu jízdu si umí tak nějak víc užít. A o to jde. Nejen projíždět, ale vidět i zásadní životní křižovatky, které nás formují a posouvají na naší cestě sebepoznání. Myslím, že právě touto jejich vlastností se můžeme inspirovat. Respektovat své limity a nejít proti sobě.

A právě období jara nám může pomoct si naše limity více uvědomit. Naše tělo je totiž více propojeno s okolní přírodou. Jaro je spojováno s játry. Našimi játry procházejí všechny emoce a ty nezpracované se zde uchovávají. To znamená, že vše, co v sobě potlačujeme, naše játra oslabuje. My se pak můžeme cítit podráždění, vznětliví a vytočí nás i maličkost. Stejně jako nerozhodní nebo neschopní něco naplánovat.

Odlehčit našemu organismu můžeme kyselou chutí, která játrům prospívá. Ne nadarmo je i zelená barva symbolem jara. Zelené potraviny pomohou naše tělo nastartovat a dodat energii. Zkuste oživit jídelníček petrželkou, pažitkou či pórkem. Špenát, brokolice či kapusta udělají také svoje. Odvary z pampelišek či ostropestřce mariánského vás také nakopnou. Nebo zkuste svůj den začít sklenicí s vodou a citronovou šťávou nalačno.

Díky posíleným játrům budeme v lepším duševním naladění, které se nám v květnu – měsíci lásky k druhým, ale i k sobě – bude náramně hodit ?, co říkáte?